EN

خانه / اخبار

نمایش آثار سومین حراج خیریه رعد در سایت Arthibition

برای اوّلین بار در ایران، موسسه خیریه رعد به منظور پیشگامی در عرصه فروش آنلاین آثار هنری با همکاری سایت آرتیبیشن (Arthibition) سومین حراج خود را به صورت آنلاین برگزار می‌کند. امکان رزرو آثار حراجی تا 29بهمن‌ماه و امکان خرید آثار حراجی را تا 7 اسفندماه بر روی سایت آرتیبیشن به نشانی : www.arthibition.net برقرار کرده است.

در سال 2012، حراج Christie's با برگزاری 7 حراج آنلاین 4.7 میلیون دلار فروش داشت که در سال 2013 این رقم با برگزاری 49 حراج آنلاین به 20.8 میلیون دلار رسید که 45% از خریداران از 100 کشور مختلف در این رویداد آنلاین شرکت کرده بودند. دیگر حراجی‌های دنیا نیز از این فرصت دور نمانده‌اند. بعنوان نمونه‌ی دیگر حراج بزرگ Sotheby’s در سال 2014 توانست با مشارکت خریدارانی از 200 کشور بیشترین تنوع مخاطب را با استفاده از حراج آنلاین بدست آورد و این موارد، تنها نمونه‌هایی از تاثیر عرصه‌‌ی آنلاین بر رونق بازار هنر است که می‌تواند موجب افزایش چشم‌گیر خرید و فروش آثار هنری گردد.

آرتیبیشن از سال 1392 با ایجاد سامانه‌ای آنلاین برای ارائه‌ی هنر ایران و رونق بخشیدن و تسهیل خرید و فروش آثار هنری در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی شروع به فعّالیت نمود. آرتیبیشن با هدف پر کردن خلاءها و برطرف کردن موانع عرضه‌ی آثار هنر ایرانی در سطح بین‌المللی و با بهره‌گیری از تجربیات اساتید اقتصاد هنر تاکنون توانسته است اعتماد جامعه‌ی هنری را بدست آورده و با بیش از 150 هنرمند برجسته به صورت رسمی همکاری می‌نماید.